Oorlogsslachtoffers Hardenberg.

Omgekomen door de Tweede Wereldoorlog en de oorlogen in Nederlands-Indië, Nieuw-Guinea en Korea (1939-1962).

samengesteld door Dinah Hesselink-Zweers

(deze webpagina is nog in ontwikkeling, bijgewerkt op 15-09-2019) - klik hier voor meer informatie over onderstaande 439 oorlogsslachtoffers.
Slachtoffers gestorven, begraven of dodelijk gewond geraakt in, of geregistreerd als inwoner van, de voormalige gemeenten Avereest, Gramsbergen, Ambt Hardenberg, Stad Hardenberg en Hardenberg (Ambt- en Stad Hardenberg werden op 01-05-1941 samengevoegd / Avereest, Gramsbergen en Hardenberg op 01-01-2001):
  1. Adelsbergen van, Rosina, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  2. Aird, Robert Inglis Hugh, vliegenier (Schuinesloot) - monument Hardenberg en Schuinesloot.
  3. Arends, Pieter, verzet (Hardenberg - uit Hardenberg) - monument Hardenberg en Heemse.
  4. Bakker, Gerrit, militair (Rhenen - uit Collendoornerveen, Ambt Hardenberg) - monument Hardenberg en Ommen.
  5. Bale, Aubrey Herbert, vliegenier (Nieuwlande) - monument Nieuwlande - begraven Gramsbergen.
  6. Batterink, Berend, razzia (Bergen-Belsen - uit Dedemsvaart, Avereest) - gedenkplaat Dedemsvaart - digitaal monument Neuengamme - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  7. Beattie, Hugh Donald, vliegenier (Den Kaat, Balkbrug, Avereest) - zerk Oud-Avereest..
  8. Belt van de, Albert (Bremen-Mitte - uit Avereest) - herbegraven begraafplaats Achterveld te Dedemsvaart.
  9. Bent, Antonia Everdina Johanna, burger (Bergentheim - uit Bergentheim, Ambt Hardenberg).
  10. Berendsen Jan, militair (Rangoon, Birma - uit Avereest) - Nederlands ereveld Menteng Pulo te Jakarta.
  11. Berg van den, Jan Hendrik, militair (Kampong Kondang, Java - uit Hardenberg) - monument Hardenberg - straatnaam Bruchterveld.
  12. Biemans, Hendrikus Leonardus Joseph (Bremen-Farge - uit Slagharen) - monument Hardenberg en Slagharen.
  13. Blein, David, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  14. Blein, Hartog Simon, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  15. Blein, Lotte, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  16. Blein, Mathilda, joods (Auschwitz - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  17. Blein, Regina Bertha, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  18. Blein, Simon, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  19. Blomberg, Robert A., vliegenier (Baalder) - monument Hardenberg.
  20. Boerman, Jan (Balkbrug, Avereest - uit Avereest) - monument Balkbrug - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  21. Boers, Goosem, burger (Lutten aan de Dedemsvaart - uit Coevorden) - monument Hardenberg.
  22. Bols, Albert, verzet (Varsseveld - uit Bergentheim) - monument Bergentheim en Hardenberg - straatnaam Bergentheim - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  23. Bosch, Hendrik, militair (Tjimahi, Indonesië - uit Hardenberg) - monument Hardenberg.
  24. Bouwknegt, Lucas (Balkbrug - uit Avereest) - monument Balkbrug - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  25. Brand, Gerrit, militair (Tjikalong Koelan, Java, Nederlands-Oost-Indië - uit Hardenberg) - monument Hardenberg.
  26. Bromet, Asser, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  27. Bromet, Marcus, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  28. Bromet, Meijer, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg - monument Dinkelland.
  29. Bromet, Philip, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  30. Brough, Valentine George, vliegenier (Loozen) - monument Loozen.
  31. Brouwer, Koop (Neustadt, Neuengamme - uit Avereest) - Nationaal Ereveld Loenen - Digitaal Monument Neuengamme.
  32. Bruin de, Alex Sallie, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  33. Bruin de, Emanuel, joods (Auschwitz - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  34. Bruin de, Lion Emanuel, joods (Auschwitz - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  35. Bruin de, Rosetta, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  36. Bruin de, Rudolf Emanuël, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  37. Bruin de, Simon, joods (Sobibor - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  38. Brunson, Wade T., vliegenier (Rheezerveen) - monument Hardenberg en Rheezerveen.
  39. Buren (Buuren) van, David, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  40. Buren van, Philip, joods (Sobibor - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  41. Buren van, Roosje, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  42. Cochrane, John Henry Forrester, vliegenier ( Nieuwlande) - monument Nieuwlande - begraven Gramsbergen.
  43. Cooper, Edward T., vliegenier (Baalder) - monument Hardenberg.
  44. Cordingley, Ronald, vliegenier (Sibculo) - monument Hardenberg.
  45. Davies, William Robert, vliegenier (Radewijk) - monument Hardenberg en Radewijk.
  46. Delden van, Willem, militair (De Krim, Gramsbergen - uit Hoogezand) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  47. Del Torto, Joseph V., vliegenier (Rheezerveen) - monument Hardenberg en Rheezerveen.
  48. Denneboom, Abraham, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  49. Denneboom, Leon, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  50. Denneboom, Leviene, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - monument Dedemsvaart - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  51. Denneboom, Sophia, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  52. Dewar, Thomas Cuthbert, vliegenier (Loozen) - monument Loozen.
  53. Dieckman, Adam Cornelius, burger (Avereest - uit Avereest) - Begraafplaats Achterveld, Noord Stegeren, Dedemsvaart.
  54. Dijk van, Gerhardus Wilhelmus (Mühlheim an der Rurh - uit Avereest) - monument Dinkelland.
  55. Dijkstra, Dirk, burger (Avereest - uit Avereest) - begraven Terzool, Boarnsterhim, Friesland.
  56. Dijkstra, Harm, verzet (Rheezerveen - uit Schiedam) - monument Hardenberg.
  57. Drummond, Donald Peter, vliegenier (Bruchterveld) - monument Bruchterveld en Hardenberg.
  58. Duncan, Ian, vliegenier (Radewijk) - monument Hardenberg en Radewijk.
  59. Dunn, Philip Wesley, vliegenier (Sibculo) - monument Hardenberg.
  60. Egberts, Gerrit , verzet (Wilhelmshaven - uit Gramsbergen) - monument Gramsbergen - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  61. Eilander, Gerrit Jan, militair (Nordhorn - uit Zwolle) - monument Hardenberg en Gramsbergerweg.
  62. Elst van der, Elisabeth Hendrika, burger (Lutten aan de Dedemsvaart, Hardenberg - uit 's Gravenhage) - monument Hardenberg.
  63. Faassen van, Jan, verzet (Mühlenberg - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg - digitaal monument Neuengamme - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  64. Flapper, Johannes Lodewijk, verzet (Aurich-Engerhafe - uit Slagharen, Hardenberg) - monument Hardenberg en Slagharen - digitaal monument Neuengamme - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  65. Flierman, Albertus Hendrikus, burger (Brucht - uit Brucht, Hardenberg) - monument Hardenberg.
  66. Forbes, John, vliegenier (Schuinesloot) - monument Hardenberg .
  67. Forman, John, vliegenier (Schuinesloot) - monument Hardenberg.
  68. Frank, Andries, joods (Lublin-Majdanek - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  69. Frank, Aron Karel, joods (Lublin-Majdanek - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  70. Frank, Isak, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur en gedenksteen (familie Frank) Hardenberg.
  71. Gelder van, Benjamin, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  72. Gelder van, Betje, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  73. Gelder van, David, joods (Midden-Europa - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  74. Gelder van, Jacob, joods (Winschoten - uit Dedemsvaart, Avereest).
  75. Gelder van, Johanna, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  76. Gelder van , Tallientje Saartje, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  77. Gelder(en) van, Zina, joods (Auschwitz - uit Heemse (Ambt) Hardenberg) - monument en herdenkingsmuur Hardenberg.
  78. Goulding, Robert, vliegenier (Schuinesloot) - monument Hardenberg en Schuinesloot.
  79. Gouwe, Hans Erik, verzet (Avereest - uit Lutten aan de Dedemsvaart, Hardenberg) - monument Hardenberg en Lutten.
  80. Grenfell, Kenneth Hugh, vliegenier (Sibculo) - monument Hardenberg.
  81. Griemink, Gerrit, verzet (Varsseveld) - monument Bergentheim en Hardenberg - straatnaam Bergentheim en Emmen.
  82. Groenewoud, Albert, verzet (Hardenberg - uit Gramsbergen) - monument Gramsbergen.
  83. Gross, Gerta, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  84. Gunning, John, vliegenier (Baalder)- monument Hardenberg.
  85. Haan de, Jacobus Johannes (Sonnenburg, Duitsland - uit Hardenberg) - monument Dinkelland.
  86. Habers, Hendrikus (Hamburg-Wilhelmsburg - Slagharen) - monument Hardenberg en Slagharen.
  87. Haeringen van, Adriaan (Dedemsvaart - uit Groningen (geboren Avereest)) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  88. Haeringen van, Arie, verzet (Leusden - uit Avereest) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  89. Hammond, Philip Stevenson, vliegenier (Loozen) - monument Loozen.
  90. Hanlon, Daniel, vliegenier (Radewijk)- monument Hardenberg en Radewijk.
  91. Hansen, Ernest A., vliegenier (Rheezerveen) - monument Hardenberg en Rheezerveen.
  92. Hart, Ralph Eric, vliegenier (Den Kaat, Balkbrug, Avereest) - zerk Oud-Avereest.
  93. Hawley, Sydney Buchanan, vliegenier (Den Kaat, Balkbrug, Avereest) - zerk Oud-Avereest.
  94. Hekman, Gerrit Jan, burger (Diffelen - uit Diffelen) - monument Hardenberg.
  95. Herbers, Jan Hendrik, militair (Kedaton Plered, Indonesië - uit Hardenberg) - monument Hardenberg - Nederlands ereveld Candi te Semarang.
  96. Herbert, William, vliegenier (Loozen) - monument Loozen.
  97. Herring, Jack, vliegenier (Loozen) - monument Loozen.
  98. Hewitt, George Walter, vliegenier (Nieuwlande) - monument Nieuwlande - begraven Gramsbergen.
  99. Hofstede, Albert Jan (Terezin, Tjecho-Slowakije - uit Hardenberg) - monument Hardenberg.
  100. Holland, Christoffer, vliegenier (Bergentheim) - monument Hardenberg.
  101. Hoogstraal, Regina, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  102. Horst van der, Vrouwkje, joods (Auschwitz - uit Balkbrug, Avereest) - gedenkteken in Noordwolde.
  103. Horstede, Harm, verzet (Husum-Schwesing, Neuengamme - uit Avereest) - digitaal monument Neuengamme - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  104. Howes, Walter John, vliegenier (Schuinesloot) - monument Hardenberg.
  105. Huibers, Klaas, verzet (Apeldoorn - uit Hardenberg) - monument Hardenberg, Mariënberg en Woeste Hoeve - plaquette Marienberg.
  106. Huiskes, Derk Jan (Luneborg - uit Hardenberg) - monument Hardenberg - Nederlands ereveld Lübeck te Lübeck-Vorwerk.
  107. Huisman, Hermannus, militair (Bilin, Tjecho-Slowakije - uit Avereest) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  108. Hulter, Jan, verzet (Hardenberg - uit Gramsbergen) - monument Gramsbergen - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  109. Jackson, Ernest, vliegenier (Radewijk) - monument Hardenberg en Radewijk.
  110. Jansen, Hendrikus Gerhardus Jozeph (Balkbrug - uit Avereest) - monument Balkbrug.
  111. Jansen, Jan Martinus (Lübeck - uit Gramsbergen) - monument Gramsbergen.
  112. Jong de, Cornelis Lucas (Wöbbelin - uit Hardenberg) - monument Bergentheim en Hardenberg - digitaal monument Neuengamme - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  113. Jonge de, Telka, joods (Auschwitz - uit Balkbrug, Avereest).
  114. Jordan, Roy Harrold, vliegenier (Schuinesloot)- monument Hardenberg en Schuinesloot.
  115. Kappert, Albert Jan, verzet (Gramsbergen - uit Gramsbergen) - monument Gramsbergen - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  116. Karres, Johan Christiaan (Rheezerveen - uit Hilversum) - monument Hardenberg.
  117. Kate ten, Lefert (Balkbrug - uit Avereest) - monument Balkbrug - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  118. Kerkdijk, Albert Jan, verzet (Leusden - uit Lutten, Hardenberg) - monument Hardenberg en Lutten - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  119. Kerssies, Jan, militair (Awa, Zuid-Korea - uit Hardenberg) - monument Lutten.
  120. Kleine Staarman, Hermanus Henricus, verzet (Slagharen - uit Slagharen) - monument Hardenberg en Slagharen - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  121. Klooster, Hendrikje, burger (Dedemsvaart - uit Avereest).
  122. Kosse, Johannes Franciscus, verzet (Lutten aan de Dedemsvaart - uit Schuinesloot)- monument Hardenberg en Slagharen - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  123. Kösters, Helene, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  124. Kremer, Albert, verzet (Bergentheim - uit Bergentheim, Hardenberg) - monument Bergentheim en Hardenberg - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  125. Kroonenberg, Annette Henriët, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  126. Lange de, Harm, verzet (Bergentheim - uit Bergentheim, Hardenberg) - monument Hardenberg en Mariënberg - Plaquette Mariënberg - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  127. Lang de, Johannes Jozef Petrus (Oldebroek - uit Slagharen) - monument Hardenberg en Slagharen.
  128. Leeuwe de, Marie Anne Berthe, joods (Sobibor - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  129. Leman. Abraham 1905, joods (Midden-Europa - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  130. Leman, Betje 1932, joods (Auschwitz - uit Balkbrug, Avereest).
  131. Leman. Betje 1939, joods (Auschwitz - uit Balkbrug, Avereest).
  132. Leman, Henderika, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  133. Leman, Isaac, joods (Midden-Europa - uit Balkbrug, Avereest).
  134. Leman, Joël, joods (Sobibor - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  135. Leman, Keetje, joods (Auschwitz - uit Balkbrug, Avereest).
  136. Leman, Leo, joods (Auschwitz - uit Balkbrug, Avereest).
  137. Leman, Liepman, joods (Auschwitz - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  138. Leman, Mathilde, joods (Auschwitz - uit (Stad Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  139. Leman, Maurits, joods (Sobibor - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  140. Leman, Meijer 1934, joods (Sobibor - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  141. Leman, Meijer 1941 , joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  142. Leman, Mozes 1898, joods (Auschwitz - uit Balkbrug, Avereest).
  143. Leman, Mozes 1905, joods (Auschwitz - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  144. Leman, Sientje, joods (Auschwitz - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  145. Levie, Frederika, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  146. Levie, Ottilia, joods (Auschwitz - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  147. Lewis, George Edward, vliegenier (Sibculo) - monument Hardenberg.
  148. Ligtenstein, Hester, joods (Sobibor - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  149. Linde van der, Sybrand Jan, verzet (Ruinen - uit Avereest) - monument Hoogeveen.
  150. Lloyd, Edward Frederick, vliegenier (Radewijk) - monument Hardenberg en Radewijk.
  151. Logtenberg, Hendrik (Balkbrug - uit Avereest) - monument Balkbrug - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  152. Loijenga, Kornelis, militair (Hoogeveen - uit Sneek) - zerk te Hoogeveen.
  153. Luichies, Gerrit, verzet (Varsseveld - uit Brucht, Ambt Hardenberg) - monument Bergentheim en Hardenberg - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  154. Massey, William Chipindale, vliegenier (Loozen) - monument Loozen.
  155. McCormick, Richard E., vliegenier (Baalder) - monument Hardenberg.
  156. McCullagh, Stephen Falcon Scott, vliegenier (Sibculo) - monument Hardenberg.
  157. Meijer, Hendrik Jan (Hardenberg - uit Hardenberg) - monument Hardenberg.
  158. Meijerink, Egbert Harm, militair (Malang, Java, Nederlands-Oost-Indië - uit Hardenberg) - monument Hardenberg - straatnaam Bruchterveld.
  159. Mellema, Samuel Siebe, verzet (Gramsbergen - uit Amersfoort) - monument Amersfoort - straatnaam.
  160. Michelsohn, Ilse, joods (Auschwitz - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  161. Michelsohn, Karl, joods (Midden-Europa - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  162. Migchels, Geert, verzet (Buchenwald - uit Slagharen) - monument Hardenberg en Slagharen - straatnaam Slagharen.
  163. Morrison, Duncan, vliegenier (Schuinesloot) - monument Hardenberg en Schuinesloot.
  164. Ormel, Gerrit Jan, verzet (Varsseveld - uit Kloosterhaar) - monument Bergentheim en Hardenberg - Yad Vashem.
  165. Otter, Johannes, razzia (Malchow, Ravensbrück - uit Dedemsvaart, Avereest) - gedenkplaat Dedemsvaart - digitaal monument Neuengamme - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  166. Padberg, Lambertus (Münster - uit Avereest) - Nederlands ereveld, Düsseldorf-Oberbilk.
  167. Peebles, Francis Garfield, vliegenier (Radewijk) - monument Hardenberg en Radewijk.
  168. Philips, Esther, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  169. Philipson, Betje, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  170. Plaggenmarsch, Derk Jan, burger (Diffelen - uit Hardenberg) - monument Hardenberg.
  171. Poepe, Arend, militair (Leiden - uit Avereest) - monument - Militair Ereveld Grebbeberg.
  172. Post, Hendrik Jan, verzet (Apeldoorn - uit Bergentheim, (Ambt) Hardenberg) - monument Bergentheim, Hardenberg en Woeste Hoeve - straatnaam Bergentheim.
  173. Potter, Robert Lincoln, vliegenier (Sibculo) - monument Hardenberg.
  174. Prenger, Jan Hendrik, verzet (Apeldoorn - uit (Ambt) Hardenberg) - monument Hardenberg en Woeste Hoeve - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  175. Rakers, Nicolaas, verzet (Husum-Schwesing - uit Slagharen, (Ambt) Hardenberg) - monument Hardenberg en Slagharen - digitaal monument Neuengamme.
  176. Ramsden, Benjamin, vliegenier (Bergentheim) - monument Hardenberg.
  177. Ravenshorst, Albert Hendrik, burger (Baalder - uit Baalder) - monument Hardenberg.
  178. Reinink, Gerrit Helmes (Balkbrug - uit Avereest) - monument Balkbrug.
  179. Rhodes, George William, vliegenier (Schuinesloot) - monument Hardenberg.
  180. Rietstap te, Derk Jan, verzet (Varsseveld - uit Kloosterhaar) - monument Bergentheim en Hardenberg - erelijst van gevallenen 1940-1945 - Yad Vashem.
  181. Rijkers, Antonius Bernardinus Adolf, verzet (Balkbrug - uit Avereest) - monument Balkbrug - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  182. Rundervoort, Derk Jan, militair (Rhenen - uit Gramsbergen) - monument Gramsbergen - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  183. Salomons, Geert, verzet (Varsseveld - uit Bergentheim) - monument Bergentheim en Hardenberg - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  184. Salomons, Jetje, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  185. Salomonson, Friedrich, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  186. Salomonson, Hanni Bertel, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  187. Salomonson, Lion, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  188. Salomonson, Rosalchen, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  189. Scheffer, Herman Hendrik, verzet (Hardenberg - uit Heemse, (Ambt) Hardenberg) - monument Hardenberg en Heemse. - erelijst van gevallenen 1940-1945
  190. Schipper, Arend, verzet (Ane, Gramsbergen - uit Holten) - monument Holten - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  191. Schippers, Arend, militair (Dordrecht - uit Avereest) - monument Holten - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  192. Schoemaker, Klaas (Dresden - uit Avereest) - monument Dresden.
  193. Schonewille, Jakob (Bergentheim - uit Bergentheim) - monument Hardenberg.
  194. Schut, Jan, verzet (Apeldoorn - uit Hardenberg) - monument Hardenberg en Apeldoorn.
  195. Schuurman, Hermannus, verzet (Varsseveld - uit Bergentheim) - monument Bergentheim en Hardenberg - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  196. Sebel, Willem, verzet (Zwolle - uit Hardenberg) - monument Hardenberg en Lutten.
  197. Seine, Jannes (Leuna - uit Avereest) - Nationaal ereveld Loenen.
  198. Seinen, Roelof, verzet (Varsseveld - uit Bergentheim) - monument Bergentheim en Hardenberg.
  199. Sheppard, John J., vliegenier (Baalder) - monument Hardenberg.
  200. Slater, Geoffrey, vliegenier (Schuinesloot) - monument Hardenberg.
  201. Sluijer, Jan (Balkbrug - uit Avereest) - monument Balkbrug.
  202. Sluis van der, Willem, verzet (Varsseveld - uit Bergentheim) - monument Bergentheim en Hardenberg - straatnaam Bergentheim - erelijst van gevallenen 1940-1945 - Yad Vashem.
  203. Smit, Lucas (Peres, Borna - uit Lutten) - monument Hardenberg en Lutten - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  204. Smith, Harry, vliegenier (Radewijk) - monument Hardenberg en Radewijk.
  205. Smith, Robert Vivian Duncan, vliegenier (Nieuwlande) - monument Nieuwlande.
  206. Spier, Filip, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  207. Spier, Menno, joods (Lübeckerbocht bij Neustadt - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  208. Sportel, A. - monument Hardenberg.
  209. Stein, Lotte, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  210. Stroeve, Albert, militair (Kepahiang, Zuid Sumatra, Nederlands-Indië - uit Hardenberg) - monument Hardenberg.
  211. Sumpton, John Emmanuel, vliegenier (Radewijk) - monument Hardenberg en Radewijk.
  212. Timmerman, Albert, verzet (Varsseveld - uit Bergentheim) - monument Bergentheim en Hardenberg - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  213. Valkman, Otto Lucas (Hamburg - uit Gramsbergen).
  214. Veldhuis, Johannes Hendrikus, verzet (Balkbrug - uit Avereest) - monument Balkbrug - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  215. Veldkamp, Jan, verzet (Lüneburg - uit Hardenberg) - monument Hardenberg - digitaal monument Neuengamme.
  216. Visser, Harmen (Venebrugge - uit Venebrugge, Ambt Hardenberg) - monument Hardenberg.
  217. Voerst van Lijnden van, Samuel Willem Alexander (vermist - uit Gramsbergen) - monument Gramsbergen.
  218. Wal van der, Maurits Dirk, burger (Slagharen - uit Slagharen, Ambt Hardenberg) - monument Hardenberg en Slagharen.
  219. Watts, Laurence Roy, vliegenier (Bergentheim) - monument Hardenberg.
  220. Webb, Sidney George, vliegenier (Sibculo) - monument Hardenberg.
  221. Williams, Robert Stanley, vliegenier (Bergentheim) - monument Hardenberg.
  222. Winkelman, Hermannus Gerhardus Jozeph, militair (Rhenen - uit Avereest) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  223. Wolf, Harm, militair (Dordrecht - uit Schuinesloot, Ambt Hardenberg) - monument Hardenberg en Slagharen - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  224. Wolfert, Pieter Hendrik, verzet (Wierden - uit Mariënberg, (Ambt) Hardenberg) - monument Hardenberg en Mariënberg - straatnaam Mariënberg.
  225. Zilverberg, Johanna, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument, struikelsteen en herdenkingsmuur Hardenberg.
  226. Zweers, Roelof, verzet (Wijhe - uit Gramsbergen) - monument Gramsbergen.
  227. Zwiep, Hendrikus, verzet (Hamburg-Neuengamme - uit Slagharen) - monument Hardenberg en Slagharen - digitaal monument Neuengamme - erelijst van gevallenen 1940-1945.
Deze slachtoffers hebben ooit in een der bovengenoemde gemeenten gewoond:
  1. Aalderink, Derk, militair (Pakan Baroe spoorweg- uit Bandung (geboren Stad Hardenberg)) - Nederlands ereveld Leuwigajah te Cimahi.
  2. Abbink, Johannes (geboren Avereest).
  3. Alexander, Emma, joods (Sobibor - uit Gouda (voorheen Stad Hardenberg)) - herdenkingsmuur en gedenksteen (familie Roos) Hardenberg.
  4. Baas, Harm (Coevorden - uit Coevorden (geboren Avereest)) - monument Coevorden.
  5. Baltus, Johannes Nicolaas (geboren Balkbrug, Avereest).
  6. Bannink, Dirk Willem (Voorthuizen - onderduiker te Barneveld ) (geboren Gramsbergen)).
  7. Berlijn, Machiel, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  8. Beute, Jan Hendrikus, verzet (Wöbbelin, Neuengamme - uit Barneveld (geboren Avereest)) - digitaal monument Neuengamme - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  9. Bitter, Adrianus Dirk (Neustadt, Lübeckerbocht - uit Delft (geboren Venebrugge, Ambt Hardenberg)) - digitaal Monument Neuengamme.
  10. Blankvoort, Klaasje (Semarang, kamp Lampersari-Sompok (geboren Avereest)) - Nederlands ereveld Kalibanteng te Semarang.
  11. Blokzijl, Roelof, verzet (Enschede - Enschede (geboren Slagharen, Ambt Hardenberg)) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  12. Boerrigter, Pieter Jacobus, militair (Nujongol, Korea - uit Almelo (geboren Ambt Hardenberg)) - United Nations Memorial Cemetery te Busan.
  13. Boers, Berend (Berlijn - uit Amsterdam (geboren Ambt Hardenberg) - Friedhof Lilienthalstraße te Berlin-Neukölln.
  14. Bolks, Heine, verzet (Leusden - uit Nordhorn (onderduiker Heemse)) - monument Hardenberg en Heemse.
  15. Bontius, Gerrit Hendrik, militair (Biak, Ned. Nw-Guinea a/b Dakota O79 - uit Zuidwolde (geboren Avereest)) - Nederlands ereveld Kembang Kuning te Surabaya.
  16. Brienne, Johannes, militair ( Z.O. van eil. Boenjoe a/b Hr.Ms. Prins van Oranje (geboren Avereest)) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  17. Brinkhuis, Johannes Wilhelmus (Nieuwer-Amstel - uit Nieuwer-Amstel (geboren Avereest)).
  18. Bromet, Joachim, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Stad Hardenberg)).
  19. Bromet, Lea, joods (Auschwitz - uit Rijswijk (geboren Stad Hardenberg)).
  20. Bromet, Sientje, joods (Sobibor - uit Wassenaar (geboren Stad Hardenberg)).
  21. Bromet, Threse, joods (Auschwitz - uit Nijmegen (geboren Stad Hardenberg)).
  22. Bruin de, Alida Paulina, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  23. Bruin de, Benjamin, joods (Auschwitz - uit Amsterdam geboren Stad Hardenberg)).
  24. Bruin de, Betje, joods (Auschwitz - uit Apeldoorn (geboren Avereest)).
  25. Bruin de, Cornelia Alida, joods (omgeving Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  26. Bruin de, Emanuel Israel, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Stad Hardenberg)).
  27. Bruin de, Eva, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  28. Bruin de, Hanna Margaretha, joods (Sobibor - uit Almelo (geboren Stad Hardenberg)).
  29. Bruin de, Israël, joods (Sobibor - uit Almelo (geboren Stad Hardenberg)).
  30. Bruin de, Izaäk Meijer, joods (Auschwitz - uit Gieten (geboren Avereest)).
  31. Bruin de, Rijntje, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)) - gedenksteen Amersfoort.
  32. Bruinsma, Johanna Sjoukje (Semarang, kamp Gedangan (geboren Avereest)) - Nederlands ereveld Kalibanteng te Semarang.
  33. Bulder, Lambertus, verzet (Leimeritz - uit Arnhem (geboren in Avereest) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  34. Buren van, Henriette, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  35. Busscher, Ellerus Pieter, verzet (Waalsdorpvlakte - uit 's-Gravenhage (geboren Heemse, Ambt Hardenberg)) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  36. Cavaljé, Harmen Elisa (Bandjermasin (geboren Avereest)) - Buiten erevelden Indonesië - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  37. Cavaljé, Martinus Cornelis, verzet (vliegveld Soesterberg - uit Nijmegen (geboren Avereest)) - straatnaam in Nijmegen.
  38. Cohen, David, joods (Sobibor - uit Ommen) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  39. Dam, Klaas, verzet (Hamburg-Neuengamme - uit Heino (geboren Ambt Hardenberg)) - digitaal monument Neuengamme - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  40. Dam, Wicher, verzet (Sachsenhausen, Oranienburg - uit Den Ham (geboren Ambt Hardenberg)) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  41. Dam van, Hermannes (Indonesië (geboren Slagharen, Ambt Hardenberg)).
  42. Davidson, Vikko, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  43. Dekker, Zwaantina Frederika (Batavia, kpg. Makassar - uit Tjiranggon Soekaboemi (woonde in Stad Hardenberg)) - digitale namenwand Stichting Japanse Vrouwenkampen.
  44. Dekker, Hilligje (kamp Moentilan (geboren Dedemsvaart, Avereest)) - digitale namenwand Stichting Japanse Vrouwenkampen.
  45. Denneboom, Anthonia, joods (Auschwitz (geboren Avereest)).
  46. Denneboom, Eduard, joods (vliegveld Twente - uit Enschede (geboren Avereest) - zerk Ned. Isr. Begraafplaats te Enschede.
  47. Denneboom, Emma, joods (omgeving Auschwitz - uit Den Haag (geboren Avereest)).
  48. Denneboom, Eva 1872, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Heemse, Ambt Hardenberg)).
  49. Denneboom, Eva 1886, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  50. Denneboom, Eva 1919, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  51. Denneboom, Flora, joods (Auschwitz - uit Markelo (geboren Avereest))
  52. Denneboom, Fredrika, joods (Auschwitz - uit Haarlem (geboren Heemse, Ambt Hardenberg)).
  53. Denneboom, Henriette, joods (Auschwitz - uit 's-Gravenhage (geboren Avereest))
  54. Denneboom, Ida, joods (Auschwitz - uit Den Haag (geboren Avereest)).
  55. Denneboom, Isidoor, joods (Sobibor - uit Hilversum (geboren Avereest)).
  56. Denneboom, Izak, joods (Sobibor - uit Hilversum (voorheen Avereest))
  57. Denneboom, Joël 1869, joods (Auschwitz - uit Emmen (geboren Stad Hardenberg)).
  58. Denneboom, Joël 1880, joods (Sobibor - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  59. Denneboom, Joël 1888, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Dedemsvaart, Ambt Hardenberg)).
  60. Denneboom, Joël 1923, joods (Auschwitz - uit Weesp (geboren Avereest)).
  61. Denneboom, Johanna Joseph, joods (Sobibor - uit Zwolle (geboren Avereest)).
  62. Denneboom, Lena, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  63. Denneboom, Libertha, joods (Auschwitz - uit Enschede (geboren Avereest)).
  64. Denneboom, Salomon, joods (Auschwitz - uit Emmen (geboren Ambt Hardenberg)).
  65. Denneboom, Sara, joods (Sobibor - uit Amsterdam (geboren Heemse, Ambt Hardenberg))
  66. Denneboom, Sophia, joods (Auschwitz - uit Den Haag (geboren Avereest)).
  67. Denneboom, Vrouwkje, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Dedemsvaart, Avereest)).
  68. Dieselborg, Geert Hendrik (Soerabaja (geboren Slagharen, Ambt Hardenberg)) - Nederlands ereveld Kembang Kuning te Surabaya.
  69. Douwenga, Bernard, militair (Pakenbaroe, Indonesië - uit Bandung (geboren Slagharen, Ambt Hardenberg)) - Nederlands ereveld Leuwigajah te Cimahi.
  70. Drent, Jacob (Coevorden - uit Coevorden (geboren Avereest)) - monument Coevorden.
  71. Drogt, Hendrik, verzet (Waalsdorpvlakte, 's Gravenhage - uit Grijpskerk (geboren Avereest) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  72. Drost, Hendrik, lid verzet (Apeldoorn - uit Olst (geboren Dedemsvaart, Avereest)) - monument Woeste Hoeve - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  73. Duinkerken. Frederik Jan, verzet (Wöbbelin Ludwigslust - uit Apeldoorn) - Digitaal monument Neuengamme.
  74. Dunnewold, Willem, militair (Pakanbaroe (geboren Heemse, Ambt Hardenberg)) - Nederlands ereveld Leuwigajah te Cimahi - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  75. Eggen, Albert, verzet (Ruinen - uit Zuidwolde (geboren Avereest)) - monument Hoogeveen - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  76. Eggen, Lambertus, militair (Birma - uit Tjimahi (geboren Dedemsvaart, Avereest)) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  77. Espeldoorn, Albert (Karlsruhe - uit Den Haag (geboren in Bergentheim, Ambt Hardenberg)) - Nederlands ereveld te Frankfurt am Main, Frankfurt-Oberrad.
  78. Felz van der, Johannes Hendrikus, militair (Most, Tsjecho-Slowakije - uit Nieuwer-Amstel (geboren Slagharen, Ambt Hardenberg)) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  79. Fleer, Jan Cornelis Hendrik (1897), verzet (Varsseveld - uit Amsterdam (verbleef in Slagharen)) - monument Hardenberg.
  80. Fleer, Jan Cornelis Hendrik (1921), verzet (Varsseveld - uit Amsterdam (verbleef in Slagharen)) - monument Hardenberg - Eerebegraafplaats Bloemendaal te Overveen.
  81. Fleer, Maurits Dirk, verzet (Almelo - uit Amsterdam (verbleef in Slagharen)) - Eerebegraafplaats Bloemendaal te Overveen.
  82. Frank, Martha, joods (Sobibor - uit Winschoten (geboren Stad Hardenberg)) - herdenkingsmuur Hardenberg.
  83. Fraterman, Gosse, verzet (Bernburg, Duitsland - uit Enschede (geb./ged. Slagharen/Lutten, Ambt Hardenberg) - monument Dinkelland en Markelo - Struikelsteen Enschede - digitaal monument Neuengamme - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  84. Gelder van, Aron, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  85. Gelder van, Benjamin, joods (Auschwitz- uit Ommen (geboren Avereest)).
  86. Gelder, Betje, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  87. Gelder van, Bettus, joods (Sobibor - uit Eibergen (geboren Avereest)).
  88. Gelder van, Dina, joods (Sobibor - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  89. Gelder van, Eva, joods (Sobibor - uit Amsterdam (geboren Dedemsvaart, Ambt Hardenberg)).
  90. Gelder van, Eva, joods (Auschwitz - uit Ommen (geboren Avereest)) .
  91. Gelder van, Hartog, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest))
  92. Gelder van, Hertog, joods (Auschwitz - uit Rotterdam (geboren Heemse, Ambt Hardenberg)).
  93. Gelder van, Mozes 1882, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  94. Gelder van, Mozes 1910, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest))
  95. Gelder van, Ziena, joods (Amsterdam - uit Amsterdam (geboren Dedemsvaart, Ambt Hardenberg)).
  96. Gosschalk, Henriette Schoontje, joods (Auschwitz - uit Deventer (voorheen Stad Hardenberg)) - herdenkingsmuur Hardenberg.
  97. Grendelman, Mannes, verzet (Varsseveld - uit Ommen (geboren Ambt Hardenberg)) - monument Hardenberg, Mariënberg en Ommen - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  98. Helmich, Johannes Hendrikus (Nijmegen - uit Nijmegen (geboren Avereest)).
  99. Helmich, Merinus Johannes (Braunschweich (geboren Slagharen, Ambt Hardenberg)) - Ausländerfriedhof te Braunschweig.
  100. Hilfman, Jeanette, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Stad Hardenberg)).
  101. Hogenkamp, Hendrik, militair (Klakah, Oost Java - uit Nijelamer (geboren Ambt Hardenberg)) - monument Leeuwarden.
  102. Homburg, Cornelis (Husum-Schwesing - uit Amsterdam (onderduiker te Dedemsvaart)) - gedenkplaat Dedemsvaart en Amsterdam - digitaal monument Neuengamme.
  103. Hoogstraal, Perlina, joods (Sobibor - uit Ommen) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  104. Hoogstraal, Sara (v.v. Mozes Philipson), joods (Auschwitz - uit Den Haag (voorheen Avereest).
  105. IJmker, Gerrit Jan, militair (Banjoemas, Indonesië - uit Arnhem (geboren Avereest)) - Nederlands ereveld Pandu te Bandung.
  106. Jong de, Albertus, militair (Apeldoorn - uit Amsterdam (geboren Ambt Hardenberg) - de enige Nederlander op het Canadese kerkhof te Groesbeek.
  107. Jonker, Jan, militair - 's Gravenhage - uit Heumen (geboren Avereest)) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  108. Joosten, Jan, verzet (Sint Pancras, Koedijk - uit Haarlem (geboren Stad Hardenberg)) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  109. Kamp van der, Gerhard (Lahde, Duitsland - uit Enschede (geboren Ambt Hardenberg)) - Nationaal Ereveld Loenen.
  110. Klaver, Frederika (Bottrop (geboren Avereest)) - Parkfriedhof Bottrop.
  111. Kok, Albert (Dalen - uit Dalen (geboren De Krim, Gramsbergen)).
  112. Kompagne, Hendrik, verzet (Neuengamme - uit Den Haag (geboren Bergentheim, Ambt Hardenberg)) - straatnaam Den Haag - digitaal monument Neuengamme - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  113. Kroezen, Dirk Jan (Hamburg (geboren Gramsbergen)).
  114. Kropveld, Bertha (v.v. Daniël van der Hak), joods (Sobibor - uit Amsterdam (geboren Stad Hardenberg)).
  115. Lange de, Hendrik (1891), verzet (Neuengamme - uit Rheden (geboren Sibculo, Ambt Hardenberg)) - digitaal monument Neuengamme - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  116. Lange de, Hendrik (1921), (Neuengamme (geboren Hardenberg)) - digitaal monument Neuengamme.
  117. Leeuw de, Anna, joods (Auschwitz - uit Arnhem (geboren De Krim, Gramsbergen)).
  118. Leeuw de, Jan, verzet (Neuengamme - uit Westerbork (geboren Avereest)) - digitaal monument Neuengamme - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  119. Leman, Aaron, joods (Midden-Europa - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  120. Leman, Abraham 1898, joods (Sobibor - uit Amsterdam (geboren Stad Hardenberg)).
  121. Leman, Abraham 30-08-1905, militair (Pakan Baroe - uit Amsterdam (geboren Avereest)) - Nederlands ereveld Leuwigajah te Cimahi.
  122. Leman, Betje 1864, joods (Sobibor - uit Zwolle (geboren Avereest)).
  123. Leman, Betje 1896, joods (Sobibor - uit Oude Pekela (geboren Avereest)).
  124. Leman, Bettje, joods (Sobibor - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  125. Leman, David, joods (Auschwitz - uit Enschede (geboren Stad Hardenberg)).
  126. Leman, Eva, joods (Auschwitz - uit Ommen (geboren Avereest)).
  127. Leman, Meijer, joods (Auschwitz - uit Veendam (geboren Avereest))
  128. Leman, Miena, joods (Auschwitz - uit Meppel (geboren Avereest)).
  129. Leman, Rachel, joods (Auschwitz - uit Appingedam (geboren Avereest)).
  130. Leman, Saartje, joods (Auschwitz - uit Enschede (geboren De Krim, Gramsbergen)).
  131. Leman, Saartje, joods (Sobibor - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  132. Leman, Sientje, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Gramsbergen)).
  133. Leman, Truitje, joods (Sobibor - uit Almelo (geboren Stad Hardenberg)).
  134. Lindeboom, Egbert (Zwollerkerspel - uit Zwolle (geboren Avereest)).
  135. Lobstein, Reina, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (woonde Stad Hardenberg)).
  136. Marsman, Martinus (Enschede - uit Enschede (geboren Ane, Gramsbergen)).
  137. Mogendorff, Johanna, joods (Auschwitz - uit Ommen (voorheen Avereest)).
  138. Mulder, Roelof, militair (Naaldwijk) - begraven Naaldwijk, herbegraven op Militair ereveld Grebbeberg te Rhenen - monument Ommen.
  139. Nijboer, Gerrit Willem, verzet (Den Ham - uit Ommen) - monument Hardenberg, Mariënberg en Ommen - straatnaam Beerzerhaar.
  140. Nijzink, Albertus Marinus (Batavia (geboren Heemse, Ambt Hardenberg)) - Buiten erevelden Indonesië.
  141. Oordt, Wolter, verzet (Varsseveld - uit Ommen) - monument Hardenberg en Ommen - straatnaam Beerzerveld.
  142. Oortmerssen van, Albertus Cornelis (Oban, Argyllshire, Schotland (geboren Radewijk, Ambt Hardenberg)) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  143. Oosterveen, Geert, verzet (Ommen - uit Ommen) - monument Hardenberg, Mariënberg en Ommen.
  144. Pape, Dirk, verzet (Weimar-Buchenwald - uit Enschede (geboren Rheeze, Ambt Hardenberg)) - straatnaam Enschede - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  145. Peters, Koop, verzet (Mijdrecht - uit Mijdrecht (geboren Avereest)) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  146. Philipson, Anna Betsy, joods (Auschwitz - uit Den Haag (geboren Avereest)).
  147. Philipson, Geertje Paulina, joods (Auschwitz - uit Den Haag (geboren Avereest)) - herdenkingsmuur Hardenberg.
  148. Philipson, Klaartje, joods (Auschwitz - uit Oude-Pekela (geboren Avereest)).
  149. Philipson, Markus, joods (Auschwitz - uit Den Haag (geboren Avereest)).
  150. Philipson, Mozes, joods (Auschwitz - uit Den Haag (geboren Avereest)).
  151. Philipson, Regina Anna, joods (Auschwitz - uit Den Haag (geboren Avereest))
  152. Pijper, Willem Ego, militair (Medan (geboren Avereest)) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  153. Pilon, Abeltje Jantje Jennigje (Batavia (geboren Heemse, Ambt Hardenberg)).
  154. Plas, Bernard Herman (Havelte - uit Zuidwolde (geboren Radewijk, Ambt Hardenberg)) - monument Hardenberg en Slagharen.
  155. Post, Jan (19-09-1914) (nazien (geboren Ambt Hardenberg)).
  156. Post, Johannes (Weimar-Buchenwald - uit Enschede (geboren Ambt Hardenberg)).
  157. Riemsdijk van, Sophia Johanna (Nederlands-Indië (geboren Gramsbergen)).
  158. Rijkers, Georgius Alouisius Alexander Maria, verzet (Duitsland (geboren Balkbrug, Avereest)) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  159. Rolleman, Hendrik (München - uit Sassenheim (geboren Gramsbergen)).
  160. Roos, Abraham, joods (Auschwitz - uit Deventer (geboren Stad Hardenberg)) - herdenkingsmuur Hardenberg.
  161. Roos, Heiman, joods (Auschwitz - uit Deventer (geboren Stad Hardenberg)). - herdenkingsmuur Hardenberg
  162. Roos, Martijn Levie, joods (Auschwitz - uit Groenlo (geboren Heemse, Ambt Hardenberg)) - herdenkingsmuur Hardenberg.
  163. Roos, Michiel Levie, joods (Auschwitz - uit Deventer (geboren Stad Hardenberg)) - herdenkingsmuur Hardenberg.
  164. Roos, Reina, joods (Auschwitz - uit Rheden (geboren Stad Hardenberg)) - herdenkingsmuur Hardenberg.
  165. Roos, Sophie Rosetha, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Heemse, Ambt Hardenberg)) - herdenkingsmuur Hardenberg.
  166. Rosenveldt, Frederik Adrianus, militair (Tjimahi (geboren Dedemsvaart, Avereest)) - Nederlands ereveld Leuwigajah te Cimahi.
  167. Salomons, Sara Willemina, joods (Auschwitz - uit Leeuwarden (geboren Avereest)).
  168. Schipper, Hendrik Jan, verzet (Ommen - uit Vriezenveen (geboren Ambt Hardenberg)) - monument Mariënberg en Vriezenveen.
  169. Schippers, K., verzet - monument Hardenberg.
  170. Schulte, Joseph David, militair (Best - uit Steensel (geboren Avereest)) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  171. Schut, Jan Cornelis (Rotenburg, Hannover (geboren Avereest)) - nationaal ereveld Loenen - digitaal monument Neuengamme.
  172. Sissing, Harm, verzet (Hamburg, Neuengamme - uit Ommen) digitaal monument Neuengamme.
  173. Smit, Wolter Jan, militair (Dordrecht - uit Renkum (geboren Avereest)) - monument Doorwerth - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  174. Sneuink, Wilhelmina, burger (Almelo - uit Almelo (geboren Avereest)) - nationaal ereveld Loenen.
  175. Snijder, Egbert, verzet (Haarlem - uit Edam (geboren Avereest)). - Egbert Snijdermonument Edam en monument Haarlem - pleinnaam Edam - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  176. Slier, Philip, dwangarbeider (Sobibor - uit Amsterdam (Joods werkkamp Molengoot te Collendoorn, (Ambt) Hardenberg)).
  177. Spier, Filip, joods (Auschwitz - uit Scheveningen (geboren Avereest)).
  178. Spier, Heiman, joods (Auschwitz - uit Scheveningen (geboren Avereest)) - digitaal Joods monument Dedemsvaart - Struikelsteen Scheveningen.
  179. Spier, Jentje, joods (Sobibor - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  180. Spier, Joël, joods (Sobibor - uit Arnhem (geboren Avereest)).
  181. Spier, Johanna, joods (Sobibor - uit Hilversum (geboren Avereest)) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  182. Spier, Louis, joods (Sobibor - uit Scheveningen (geboren Avereest)) - Struikelsteen Scheveningen.
  183. Spier, Mozes Philip, joods (Sobibor - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  184. Spier, Roosje, joods (Auschwitz - uit Arnhem (geboren Dedemsvaart, Avereest)).
  185. Staalduinen van, Arie, militair (Delft - uit Ommen (voorheen Avereest))
  186. Strik, Wicher, militair (Semarang - uit Delft (geboren Avereest)) - Nederlands ereveld Candi te Semarang.
  187. Tibben, Arend, verzet (Hamburg-Neuengamme - uit Smilde (geboren Avereest)) - digitaal monument Neuengamme - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  188. Tonkes, Johannes (Nordhausen - uit Assen (geboren Gramsbergen)).
  189. Verkuijl, Hendrik Jacob (Amsterdam - uit Rotterdam (geboren Gramsbergen)) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  190. Verkuijl, Matthijs (Amsterdam - uit Haarlemmermeer (voorheen Gramsbergen en Ambt Hardenberg)).
  191. Visscher, Berend (Mühlheim an der Rurh (gedoopt Lutten)) - Nationaal Ereveld Loenen.
  192. Visser, Lambertus Jacobus (Valkenswaard - uit Valkenswaard (geboren Slagharen, Ambt Hardenberg)).
  193. Vondeling, Johannes (nazien (geboren Avereest)
  194. Vonk, Frederik, militair (Babat (geboren Ambt Hardenberg)) - erelijst van gevallenen 1940-1945
  195. Vos, Jochebeth, joods (Auschwitz - uit Den Haag (geboren Avereest)).
  196. Vries de, Heiman Izaac, joods (Sobibor - uit Den Bosch (voorheen Avereest)) - Joods monument Den Bosch.
  197. Vries de, Johanna, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (voorheen Avereest)) - Joods monument Den Bosch.
  198. Vries de, Judith, joods (Sobibor - uit Den Bosch (geboren Avereest)) - Joods monument Den Bosch.
  199. Vries de, Leentje, joods (Sobibor - uit Den Bosch (voorheen Avereest)) - Joods monument Den Bosch.
  200. Vries de, Martha Mathilda, joods (Sobibor - uit Den Bosch (voorheen Avereest)). - Joods monument Den Bosch
  201. Vries de, Sara, joods (Sobibor - uit Den Bosch (voorheen Avereest)) - Joods monument Den Bosch.
  202. Waissel, Lea, joods (Auschwitz - uit Den Haag (geboren Avereest)).
  203. Wal van de, Albert Jacob, militair (Kupang-Penfoei (Timor) (geboren Avereest)) - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  204. Weide van der, Hendrik (Gelsenkirchen-Buer - uit Stad Ommen (gewoond in Avereest)).
  205. Westerman, Johannes (Gelsenkirchen-Buer (geboren Gramsbergen)).
  206. Zeemering, Arend (Utrecht - uit Heukelum (geboren Slagharen, Ambt Hardenberg)) - monument Fort De Bilt - monument en straatnaam Heukelum - erelijst van gevallenen 1940-1945.
  207. Zichterman, Simon Jacobus (Sande, Duitsland - uit Rotterdam (geboren Ambt Hardenberg)).
  208. Zilversmit, Betje, joods (Auschwitz - uit Nijmegen (geboren Gramsbergen)).
  209. Zuidema, Marchien, joods (Sobibor - uit Almelo (voorheen Stad Hardenberg)).
  210. Zuiden van, Flora, joods (Sobibor - uit Enschede (geboren Stad Hardenberg)).
  211. Zuiden van, Lena, joods (Auschwitz - uit Enschede (geboren Avereest)).
  212. Zuiden van, Markus, joods (Sobibor - uit Enschede (geboren Stad Hardenberg)).
Terug Naar Boven