Openbare lagere scholen

Overzicht van openbare lagere scholen, met daaraan verbonden onderwijzend personeel

* Klik op de naam van de kernen voor historische informatie over de schoolgebouwen.
* Klik op de naam van het onderwijzend personeel voor een korte biografische schets.

Kern Onderwijzend personeel Periode Functie
Ane Gerrit Jan Kamphuis

Roelof Hurink

Jan Leendert Bergkamp

Jan Olsman

Harmannus Keppels

Gerrit Everts

Hendrik Rundervoort

1800 – 1838

1838 – 1845 

1846 – 1872

1872 – 1883

1883 – 1903

1884 – 1909

1909 – 1923

schoolmeester

schoolmeester

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

onderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer 

Anevelde Gerrit Jan Meilink

Roelof Hurink

1812 – 1827

1828 – 1845 

schoolmeester 

schoolmeester

Baalder Hendrik Bouwhuis

Frederik Brink

Jannes van Loo

Frederik Jan Wandscheer

Gerrit Willem Kastein

Gerrit Willem Kastein

Albertus Westerhof

1811 – 1811

1821 – 1865

1831 – 1831

1865 – 1870

1870 – 1877

1878 –

1891 – 1925

tijdelijk onderwijzer

hoofdonderwijzer

tijdelijk onderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

Bergentheim (Oud) Antoni Holtink

Derk Jan Meijerink

Jan Winkelman

Gerrit Jan Everts of Gerrits

Jacobus van Engelen

Fredrikus aan het Rot

J. Brouwer

1727 –

1775 – 1797

1799 – 1829

1830 – 1845

1846 – 1854

1854 – 1899 

          – 1934

schoolmeester

schoolmeester

schoolmeester

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer 

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

Brucht Jan Jentingen

Teunis Waterink

Jacob Klouwen

J.B. Snel

F. Heeroma

R. Jonker

Johannes Martinus Jonker

Rudolf Evert Luimes

Jan Adrianus van der Sluijs

Willem Jan Banis

1795 – 1807

1810 – 1865

1865 – 1873

1874 – 1875

1877 – 1882

1882 – 1883

1890 – 1892

1898 – 1931

1909 – 1936

1931 – 

schoolmeester

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

onderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hulponderwijzer

hoofdonderwijzer

onderwijzer

hoofdonderwijzer

Collendoorn Jan van den Poll

Gerrit Jan Olsman

Klaas de Nekker

Antoni Arnoldus Heetderks van Munster

Kempe van der Veen

Jan Jeuring

B.F. Huis

J.H. Staring

Lambert Uunk

vacant

Antoni Arnoldus Heetderks van Munster

Jakob Ulehake

Hendrik Lanting

Brontheis Jacobus Graatsma

1802 – 1850

1850 – 1863

1864 – 1867

1868 – 1871

1872 – 1872

1872 – 1874

1874 – 1874

1874 – 1875

1876 – 1883

1884 – 1884

1885 – 1893

1893 – 1905

1905 – 1913

1931 – 1934

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

waarnemend hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

vacant

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

Diffelen Albert Hilberink

Jan Roelofs Jans

Hendrik van Faassen

Jan Leendert Bergkamp

Fredrikus aan het Rot

Jan Hendrik Everhardus Timmerman

Herm van het Laar

1783 – 1821

1822 – 1840

1840 – 1840

1840 – 1846

1850 – 1854

1856 – 1863

1868 – 1879

schoolmeester

schoolmeester

provisioneel waarnemer

onderwijzer

onderwijzer

onderwijzer

hoofdonderwijzer

Ebbenbroek Hendrik Bitter

Jan Pieter Bode

Wilhelmus Albertus Bitter

1909 – 1912

1913 – 1918

1937 – 1941

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

Gramsbergen Johannes Boerink

Johannes Boom

Philippus Johannes Harmsen

Hendrik Nicolaas Meijerink

Gerrit Willem Kastein

Hans Bernhard van Veen

Hendrik Rundervoort

Herman Boonk

Hendrik van der Veen

Hendrik van der Veen

          – 1807

1809 – 1821

1822 – 1848

1849 – 1880

1877 – 1878

1880 – 1913

1891 – 1898

1913 – 1915

1939 – 1940

1944 – 1946

schoolmeester

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

onderwijzer 

hoofdonderwijzer

onderwijzer

hoofdonderwijzer

tijdelijk onderwijzer

onderwijzer

Hardenberg stad Andreas Roelofs

Laurentius Hollander

Hermannus Tolnerus

Lucas Assies van den Mariƫnberg

Gerrit Mensen Bloemers

Lucas Lucasz Mariƫnberg

Jan Huising

Willem Lemmenes Boerrigter

Martinus Pruim

Gerrit Jan Pruim

Hendrik Baarschers

Frederik Jan Wandscheer

Jan Pieter d’Auzon

J. Snijder

Oebele Gerbens Veenstra

Gerrit Jan Koopman

Jan Kruizenga

Jacob Cornelis Eisses 

1550 – 1600 (ca.)

1600 – 1654

1654 – 1660

1660 – 1674

1674 – 1722

1722 – 1751

1751 – 1759

1759 – 1759

1759 – 1805

1805 – 1851

1851 – 1873

1861 – 1865

1870 – 1870

1873

1873 – 1875

1875 – 1915

1915 – 1924

1925 – 1931 

schoolmeester

schoolmeester

schoolmeester

schoolmeester

schoolmeester

schoolmeester

schoolmeester

schoolmeester, gedelegeerd

schoolmeester

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hulponderwijzer

hulponderwijzer

hulponderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer 

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

Heemse Albert Warmelink

Gerrit Dorgelo

Hermen Jan Dorgelo

Gerrit Jan Hermen Dorgelo

Willem Johannes Dorgelo

1758 – 1770

1772 – 1815

1815 – 1846

1846 – 1891

1891 – 1921

schoolmeester 

schoolmeester

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

Holtheme Albert Ekenhorst

Berend Harmen Meijlink 

1802 – 1828

1828 – 1860

schoolonderwijzer

hoofdonderwijzer 

Holthone Berend Rave

Hendrikus Gerrits Beenen

Harmen Roelofs

Gerrit Jan Nijeboer

Hans Bernhard van Veen

Hendrik Rundervoort

Brontheis Jacobus Graatsma 

Hendrik van der Veen

1788 – 1801

1801 – 1834

1838 – 1852

1852 – 1875

1876 – 1880

1898 – 1909

1934 – 1945 

1946 – 1952

schoolmeester

schoolmeester

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer 

hoofdonderwijzer

Hoogenweg      
Kloosterhaar Jakob Duijtsch

Wigle Reidinga

Wijers

Wilhelmus Albertus Bitter

Brontheis Jacobus Graatsma 

1894 – 1911

1914 – 1932

          – 1941

1942 – 1952

1945 – 

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer 

De Krim Gerrit Broekman 

Teunis Ebels jr.

Arend Uilenberg

Hendrik van der Veen

1875 – 1919 

1879 – 1882

1919 – 1932

1952 – 1957

hoofdonderwijzer 

hulponderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

Lutten a/d Dedemsvaart Hendrik Kuik de Vries

Andries Frederikus Cremer

Hendrik Lanting

Jan Pape

Hendrik Lanting 

1857 – 1893

1871

1883 – 1897

1893 – 1913

1913 – 1924 

hoofdonderwijzer

hulponderwijzer

onderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer 

Lutten (Oud) Gerrit Jan Kamphuis

Albert Roelofs

Jan Lankhorst

Hermannus Lenters

Jan Hendrik Vennink

Hendrik de Boer

Engelbertus Willem Christiaan Timmerman 

Wiete Egbertus Timmerman

Jan Pape

Warner Eisma

1797 – 1800

1800 – 1835

1835 – 1836

1836 – 1840

1840 – 1840

1840 – 1847

1848 – 1861

1861 – 1888 

1888 – 1893

1893 – 1925

schoolmeester

onderwijzer

tijdelijk onderwijzer

hoofdonderwijzer 

provisioneel waarnemer

schoolonderwijzer

onderwijzer

hoofdonderwijzer

onderwijzer en hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

Radewijk Jan Klinge

Berend Meuleman

Egbert Gerrit Kuiper

Hendrik Stenferink

Hermannus Lenters

Hendrik van Faassen

Gerrit Jan Broekroelofs

Roelof Hakstege

Jan Peter Priester

Gerben Klazes Walthuis

Albertus Westerhof

Warner Eisma

Gerben Klazes Walthuis

Hendrik Lanting

Harm Jan van Oortmerssen

Brontheis Jacobus Graatsma

Jacob Brouwer

1788 – 1811

1811 – 1811

1816 – 1820

1821 – 1826

1826 – 1836

1836 –

1838 – 1878

1880 – 1886

1886 – 1888

1887 – 1891

1888 – 1891

1891 – 1893

1893 – 1897

1897 – 1905

1905 – 1940

1916 – 1917

1940 – 1949

schoolmeester

tijdelijk onderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

tijdelijk onderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hulponderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

onderwijzer

hoofdonderwijzer 

Rheeze Jan Croese

Egbert Dunnewind

Hermannus Vinke Gzn.

Gerrit Jan Olsman

Albert Bouwhuis

E.J. Keep

Jan Pape

Jacob Wiegers Schippers

Harm Hulst

Oppedijk

H. Otten

G.Th. Bouhuys

Wigle Reidinga

1799 – 1800

1817 – 1838

1837 – 1837

1840 – 1850

1850 – 1875

1879

1880 – 1888

1889 – 1891

1898 – 1899

 

1907 – 1909

1910 – 1910

1913 –

schoolmeester (onwettig)

hoofdonderwijzer

tijdelijk onderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

onderwijzer

 

hoofdonderwijzer

tijdelijk hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

Schuinesloot      
Sibculo Dirk Coster

Willem Mentsen

Gerrit Mensen

Hendrikus Gerrits Mensen

Gerrit Jan Veurink

Hendrik Broekroelofs

Gerrit Kelder

Jakob Duijtsch

A.H. Kelderman 

1691 –

1722 – 1739

1739 – 1783

1783 – 1812

1816 – 1830

1832 – 1833

1835 – 1877

1878 – 1894

          – 1934

schoolmeester

schoolmeester

schoolmeester

schoolmeester

hoofdonderwijzer

tijdelijk onderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer 

Slagharen Hendrik Kuik de Vries

Henricus Hendriks

Jacobus Pieter Koppelle

Evert Jan Wijers

J. Buma 

1843 – 1857

1857 – 1872

1872 – 1879

1879 – 1910

1918 –  

hoofdonderwijzer

onderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer 

hoofdonderwijzer

Den Velde / Loozen Gerrit Lambers

Hermannus ter Beeke

Lucas Bras

Andries Tenburg

1807 – 1860

1861 – 1872

1872 – 1899

1899 – 1932

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer

hoofdonderwijzer